رئیس موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا:
افزایش بدحجابی در جامعه هشداری جدی است!


رئیس موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا با اشاره به افزایش آمار بدحجابی در جامعه گفت: رشد بدحجابی در جامعه هشداری جدی است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود.


خبرگزاری فارس: افزایش بدحجابی در جامعه هشداری جدی است

 به گزارش خبرنگار فارس از قم، حجت‌الاسلام مهدی بیاتی ظهر امروز در دیدار مسئولان موسسه فرهنگی، پژوهشی طهورا با آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی با اشاره به اهمیت رعایت حجاب در جامعه اظهار کرد: بدحجابی ریشه دین را می‌خشکاند و دین و اعتقادات را از بین می‌برد.

وی وضعیت حجاب و عفاف را در جامعه امروز ناگوار توصیف کرد و ادامه داد: متأسفانه در این زمینه ضعف‌های بسیاری وجود دارد و مسئولان برای این موضوع هیچ برنامه و عزمی ندارند.

رئیس موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا با اشاره به تحقیق و بررسی علمی ۶ ساله گفت: در این بررسی که از سال ۸۶ تا ۹۱ در خصوص وضعیت پوشش زنان و مردان ایرانی در خیابان‌ها صورت گرفت، مشخص شد که ۵۵ درصد زنان حجاب شرعی را رعایت نمی‌کنند.

بیاتی تصریح کرد: این بررسی هر ۶ ماه یکبار در ۱۱ نوبت انجام شد و نتیجه آن از ۵۵ درصد به ۶۸ درصد رسید که این موضوع بیانگر آن است که ما در زمینه بهبود وضعیت حجاب حرکت نکرده‌ایم و این مهم یک هشدار جدی است.

وی در خصوص وظایف زنان و مردان در زمینه حجاب و عفاف تأکید کرد: مردان با حفظ نگاه و احساس مسئولیت در برابر ناموس و زنان با حفظ حجاب، پرهیز از خودآرایی در برابر نامحرمان و خودآرایی کردن برای همسرانشان می‌توانند به حفظ حجاب و عفاف در جامعه کمک کنند.

منبع : خبرگزاری فارس